מחפשים עורך דין רשלנות רפואית בחיפה? בחירת עורך דין המתמחה ברפואה ובעל ניסיון מוכח היא בעלת השפעה רבה על טיב ניהול התביעה וגובה הפיצויים שתקבלו.

עורך דין רפואי, יש להגדיר כבר בנקודת ההתחלה, לא יהיה לרוב רופא במלוא מובן המילה. תחת זאת, המדובר הוא בעורך דין אשר מתמחה בתחום הרפואי, ובעיקר בכל הנוגע להגשת תביעות הקשורות אליו.

המצב העיקרי בו נהוג להשתמש בשירותי עורך דין רשלנות רפואית בחיפה הוא בהכנה וניהול של תביעה בגין רשלנות רפואית לקבלת פיצויים. תביעות אלו עשויות להיות קשורות לכל אחד מתחומי הרפואה, ולגעת בשלבים השונים של התהליך הרפואי: החל מההליך הפרוצדורלי, דרך האבחון ועד לטיפול עצמו.

למה ניסיון ומומחיות אצל עורך דין רשלנות רפואית בחיפה זה דבר חשוב?

תביעות רשלנות רפואית יכולות להיות מוגשות כאשר נגרם לאדם או לגורם אחר נזק כתוצאה מטיפול רפואי שסוטה מרמת הזהירות הסבירה. בהתחשב בעובדה שהבריאות שלנו היא שמונחת כאן על כף המאזניים, יש פוטנציאל ללא מעט נזקים אפשריים, הן מבחינה גופנית והן מבחינה כלכלית – הוצאות על טיפולים ועל תרופות, אובדן ימי עבודה וכן הלאה.

התוצאה היא שתביעות המוגשות בתחום מגיעות פעמים רבות לסכומי עתק. יש להדגיש שאת התביעות אין מגישים רק נגד הגורמים הרפואיים, אלא פעמים רבות מול חברות הביטוח, מול המוסד לביטוח לאומי וכן הלאה.

על כל פנים, הגורמים הרפואיים וחברות הביטוח לא ימהרו, מן הסתם, לשלם את התשלומים, כאשר מאחורי כל רופא או מוסד רפואי עומדת סוללה מרשימה של עורכי דין. לכן, צריך להיערך למה שעלול להיות מאבק מורכב, שיגיע אל בין כותלי בתי המשפט השונים או אפילו יתנהל במשך חודשים או שנים ארוכות. במאבק הזה יהיה ניתן לצאת כשידכם על העליונה רק באמצעות עורך דין רפואי הבקיא בתחום המדובר.

ברמה הכללית, כדי שתביעות רפואיות יוכלו להתקבל, עליהן לעמוד במספר תנאים. האתגר הראשון של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה הוא להוכיח את גובה הנזק שנגרם עקב הטיפול, מה שמחייב לאסוף כמה שיותר מסמכים: תלושי משכורת שמעידים על היקף הפגיעה הכלכלית עקב חוסר עבודה, קבלות עבור טיפולים או תרופות וכיוצא באלה. לא תמיד אפשר להעריך את הנזק בצורה מדויקת, אך חשוב להצטייד במספיק חומר שיציג תמונה קרובה למציאות.

בד בבד, יש להראות כי אכן הייתה כאן התנהגות רשלנית ובלתי מקצועית של הגורם הרפואי המטפל או המאבחן. כאן ייכנסו לתמונה חוות דעת של רופאים ושל יודעי דבר אחרים, שיבחנו את הפרוטוקולים הרשמיים ויחקרו את המקרה עד תום, במטרה לראות האם אכן היה כאן כשל טיפולי.

מה שקשה לא פחות הוא להוכיח לא רק את הנזק ואת ההתנהלות הרשלנית, אלא שיש ביניהם קשר ישיר. במילים אחרות: עורך דין רשלנות רפואית בחיפה אמור לסייע להוכיח שהנזק נגרם אך ורק כתוצאה מהטיפול הרפואי הקלוקל, ולא עקב כל סיבה אחרת.

דגשים בבחירת עורך דין רפואי

צעד מרכזי בדרך להצלחת התביעה הוא בחירה נכונה של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה, שהיא כמובן אינה מובנת מאליה.

מיקום המשרד של עורך הדין

למיקום משרדו של עורך הדין יש חשיבות רבה. בתביעות נזקין חשוב יחס אישי וזמין בין עורך הדין ללקוח. לכן, במידה וחוויתם רשלנות רפואית באחד מבתי החולים, המרפאות ומרכזי שירות רפואי אחרים הנמצאים בחיפה, מומלץ לבחור עורך דין רשלנות רפואית בחיפה שיהיה קרוב אליכם ותוכלו להגיע לדיונים ופגישות מתי שידרש.

התמחות ברשלנות רפואית

הדבר החשוב הראשון הוא לראות שאכן עורך הדין בחיפה מתמחה באופן בלעדי בתחום המדובר – רשלנות רפואית, מה שעלול לשפר את טיב הטיפול שלו בתביעה ולהגדיל את סיכויי ההצלחה וגובה הפיצויים.

מקצוענות משפטית וידע מעמיק בתחום

עורך דין רשלנות רפואית בחיפה צריך להיות בקיא במידה מספקת בתחום הרפואי הרלוונטי, כשרבים מעורכי הדין מנהלים יחסי עבודה שוטפים עם רופאים ועם בעלי מקצוע אחרים שיכולים להבהיר עבורם את המאפיינים של מקרה נתון, ולבחון אותו לעומק.

עורך הדין חייב להכיר את הכללים העיקריים לגבי ההליך הרפואי, למשל את הצורך להציג בפני המטופל את כל האלטרנטיבות לטיפול מורכב, יחד עם הסיכונים של הטיפול הקיים (יש המון אנשי מקצוע בקשת הרפואית שאינם מקפידים על כך).

חובה אחרת של עורך דין רפואי היא להכיר את התקדימים המשפטיים השונים, שמקבלים תפקיד חשוב מאד בתחום המדובר. למעשה, תקדימים אלה לא פעם חורצים גורלות ביחס למקרה הספציפי.

פגישת התרשמות עם עורך דין רשלנות רפואית

לאחר שמאתרים עורך דין רפואי בעל ניסיון וידע שנראים לכם מספקים, יש להיפגש איתו ולהתרשם ממנו. עורך דין רשלנות רפואית בחיפה צריך לשדר אמינות ויושר, ולתת לכם את התחושה שאתם נמצאים בידיים טובות. זו גם ההזדמנות להסביר לו על המקרה, ולראות מהי התפיסה הראשונית שלו ביחס אליו: עורך הדין צריך להיות אמין מספיק כדי לדעת מתי יש "קייס" ומתי לא, ולהציג בפני הלקוחות שלו את דרכי ההתנהלות בזירה המשפטית בכל עת.

על רקע העובדה שמקרים רבים הקשורים לתחום הרפואי מגיעים בסופו של יום לבתי המשפט, חשוב כמובן לבחור עורך דין רשלנות רפואית בחיפה שיכול להעניק ייצוג מלא בערכאות הרלוונטיות.

בחרו עורך דין רשלנות רפואית מומחה

היתרונות בסיוע על ידי עורך דין רשלנות רפואית בחיפה הם רבים ובעלי השפעה ישירה על סיכויי הצלחת התביעה. מאחר והליך של תביעת רשלנות רפואית הנה מורכבת, היא מצריכה ידע וניסיון מצד עורך הדין בניהול תיקים אלו. לכן, בבחירת עורך דין רפואי יש לבדוק המלצות והצלחות מוכחות בתיקים שהוא ניהל, וכאלה הדומים למקרה שלכם.