חווית רשלנות רפואית במהלך תקופת ההריון? במקרה בו הרופא לא הפנה אותך לבדיקות כלליות ו/או רלוונטיות למצבך או כאשר התרשל בביצוע מעקב אחר התפתחות העובר, חשוב שתפני לקבלת סיוע של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה ובעזרתו תגישי תביעה לקבלת פיצויים כספיים עבור הנזק שנגרם.

רשלנות רפואית בהריון נמשכת לאורך כל תקופת ההריון ויכולה להתרחש במספר מקרים כגון: אי הפנייה לבדיקות, מעקב לקוי, אי הצעה למתן טיפול חלופי ועוד רבים. רשלנות זו עלולה להוביל לנזקים חמורים ובלתי הפיכים אצלך או אצל העובר שלך ולכן הפיצויים הנפסקים על ידי בית המשפט בגין רשלנות זו הם מהגבוהים ביותר.

אם את חוששת כי חווית רשלנות במהלך ההריון, חשוב שתפני לקבלת סיוע של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה שיבדוק את המקרה ואת התנהלות הרופא המלווה, ובמידת הצורך יגיש עבורך תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון ותקבלי פיצויים עבור הנזק שנגרם.

רשלנות רפואית בהריון באי הפניית ההרה לבדיקות רלוונטיות וביצוע מעקב התפתחותי לקוי

רשלנות רפואית בהריון יכולה להיווצר כאשר הרופא אינו הפנה את ההרה לבדיקות רלוונטיות וכאשר ביצע מעקב התפתחותי לקוי. הנזק שנגרם במצבים אלו יכול להיות קריטי, הולדה עם פגם, נפילת העובר, סכנות בריאותיות אצל ההרה ועוד. נשים הרות, שונות אחת מן השנייה. לכל אחת ישנה היסטוריה רפואית וגנטיקה שונה. דבר זה מצריך בדיקות שונות וספציפיות.

בתביעה בגין רשלנות רפואית בהריון, לרוב, הטענה הנפוצה היא "הולדה בעוולה". הטענה היא שאם הרופא היה מפנה את ההרה לבדיקות הרלוונטיות ופורש בפניה את הטיפולים החלופיים, היה מתגלה הפגם. בכך, הייתה לאישה ההרה את האפשרות לשקול את הפסקת את ההריון ולא היה סובל הנולד מפגם בכל חייו.

בבואו של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה לבדוק את מקרה הרשלנות בהריון, הוא בודק את התנהלות הרופא לאורך כל תקופת ההריון ואת האבחונים וההפניות שביצע כלפי האישה ההרה. מתחילת ההריון צריכה ההרה לבצע בדיקות שגרתיות ולבצע מעקב התפתחותי של העובר לאורך כל הליך ההריון. כמובן, אחריותו של הרופא חלה כאן, כאשר הוא נדרש להפנות את ההרה, לייעץ, לבדוק ולהדריך אותה מבחינה רפואית. חשוב לזכור כי הרופא הוא הגורם המחבר בין ההרה לעולם הרפואה. ההרה אינה יודעת מהן הבדיקות השונות ואינה מבינה בתחום זה.

על כן, נדרש מן הרופא כי ידריך את ההרה ויפנה אותה לכל הבדיקות הרלוונטיות בהתאם להתפתחות שלבי ההריון. התנהלות שאינה תקינה ואינה עומדת בסטנדרט הנדרש מן הרפא הסביר, עלולה להוביל לתוצאה של מניעת אבחון המום או התסמונת בעובר ובכך, יגרם נזק ובלתי הפיך לעובר.

רשלנות בהיעדר הצעת טיפול חלופי ובדיקות חדשניות

הרופא הוא הגורם המקשר בין האישה ההרה לעולם הרפואה וחלה עליו האחריות להפנות אותה לבדיקות השונות. מה קורה במצב שבו נולד תינוק עם פגם שלא נצפה ולא אותר, למשל בבדיקת הרנטגן במהלך ההריון? חובה על הרופא ליידע את ההורים שקיימת בדיקה יותר משוכללת, שסיכוייה לגלות פגמים אפשריים יותר גדולה.

לאישה ההרה נתונה הזכות לערוך את הבדיקה המשוכללת על חשבונה. לכן, על הרופא להיות בקיא בשינויים הרפואיים והטכנולוגיים על מנת ליידע את ההרה על הבדיקות האפשריות.

ערנות מצד הרופא הבודק

על הרופא חלה האחריות כאשר מגיעה ההרה בטענה כי סובלת מכאבים או מתסמינים אחרים. היו מקרים בהם הרופא הבודק אבחן את האישה ההרה וקבע שכאבים אלו אינם קריטיים, לא מסוכנים, צירים וכו'. לבסוף, הסתבר שבזמן הכאבים העובר נלחם על חייו והוא כבר אינו בחיים.

במקרים אלו ברור כי נעשתה רשלנות רפואית בהריון כאשר האישה ההרה מגיעה ומתלוננת על כאבים. על הרופא לבצע את כל הבדיקות הנדרשות ולהפנות אותה לבדיקות שלא בהתמחותו על מנת להסיר כל סכנה לעובר ולאם.

מהם הפיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון?

בדרך כלל, הפיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון נפסקים על סכומים גבוהים. המרכיב המשמעותי והבולט המשפיע על גובה הפיצויים הנו ההשלכות העתידיות, לפי שנים, של הנזק שנגרם על הנפגע. כמו כן, גם עורך דין רשלנות רפואית בחיפה שמטפל בתביעתכם הוא גורם משמעותי מאחר ולניסיון ולוותק יש משמעות בניהול תיקים מורכבים אלה ומשפיע בצורה ישירה על גובה הפיצויים.

אבחון או פענוח שגוי של הבדיקות הגנטיות, סקירות האולטראסאונד, אי הפניית האם לבדיקות הרלוונטיות ועוד, עלולים לגרום לנזקים קריטיים.

למשל, הולדת תינוק הסובל מנזק בלתי הפיך, למוות בלידה או סיבוכים ופגיעה במצבה הבריאותי של האם.

תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון ותביעה בגין רשלנות רפואית בלידה הנן שכיחות בשל תפיסתו של בית המשפט אשר רואה ברשלנות מסוג זה פגיעה באחד מהאירועים המשמעותיים ביותר בחייו של האדם. בשל כך, רשלנות רפואית בטיפול בעובר, הריון ולידה נתפסים כבלתי נסלחים.

דעי מה אפשר לעשות

האם נגרם לך נזק כתוצאה מכך ש..

הרופא המטפל שלך לא הפנה אותך לבדיקות רלוונטיות?

לא בוצע מעקב הריון?

הרופא המטפל שלך לא הקשיב לכאבייך?

זכותך היא להגיש תביעה כנגד הרופא בטענה לרשלנות רפואית.

עשי בחירה נכונה של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה בעל ניסיון בתחום אשר ידע לנהל את התביעה בצורה הטובה ביותר וישיג לך את הפיצויים המקסימליים עבור הנזק שנגרם.