במהלך החיים, רבים נתקלים במצבים בהם הם צריכים לעבור ניתוח מסוג כזה או אחר, ולעתים מתבצעת רשלנות רפואית בעת הטיפול, כאשר במקרה כזה חשוב לקבל סיוע של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה על מנת לבדוק את המצב המשפטי ולהגיש תביעה.

אם חוויתם רשלנות רפואית בניתוח באחד מבתי החולים או המרפאות באיזור חיפה והצפון, פנו לקבלת סיוע של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה שיבדוק את המקרה שלכם ויגיש עבורכם תביעה לקבלת פיצויים.

ובכן, מה עושים במקרה בו הצוות הרפואי אינו עשה את העבודה על הצד הטוב ביותר? מה עושים במקרה של רשלנות רפואית בניתוח, אשר פוגע בסופו של דבר באדם המנותח? אם אתם סבורים כי זה מה שאירע במהלך הניתוח שעברתם, אם אתם חשים כי נפלתם קורבן למקרה של רשלנות רפואית בניתוח, חשוב מאוד שתבינו במה מדובר ושתפנו בהקדם האפשרי לסיוע של עורך דין רשלנות רפואית בחיפה בכדי לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם.

האם בכלל מדובר ברשלנות רפואית בניתוח?

בראש הדברים חשוב להדגיש כי כל ניתוח, ללא קשר לסוגו ולמורכבותו, הנו הליך שיש בו סיכונים. כל ניתוח כולל פעולות כירורגיות מורכבות אשר בסופו של דבר עלולות לגרום לסכנה בריאותית לאדם המנותח או אפילו למוות, חלילה, ולא תמיד ניתן להסיק מכך כי ההתרחשות הזו הגיעה דווקא בשל רשלנות רפואית בניתוח. רשלנות רפואית מתרחשת כאשר מתקיים אחד או יותר מהתנאים להלן:

  • הצוות הרפואי לא היה מעודכן מראש במצבו המדויק של החולה ולכן ההליך הרפואי לא בוצע בצורה מיטבית בהתאם למצב שלו.
  • הצוות הרפואי לא הכיר מספיק טוב את ההליך אשר אותו הוא ביצע, ולכן בוצעו פעולות רשלניות אשר סיכנו את החולה.
  • היה חוסר תיאום בין אנשי הצוות השונים, למשל בין הרופאים המנתחים לבין הרופא המרדים, לאחיות חדר הניתוח וכיוצא באלה.
  • בוצע שימוש בציוד רפואי אשר אינו מתאים לחולה או למצב שלו.
  • במהלך הניתוח בוצע שימוש בחומרי הרדמה או בחומרים אחרים אשר החולה אלרגי אליהם.
  • בגופו של האדם המנותח נשכח גוף זר כמו פדים ותחבושות, כלים המשמשים לביצוע הניתוח, צינוריות וכדומה.

אלו הן ההתרחשויות העיקריות, אך ישנן עוד התרחשויות אשר נחשבות בגדר אירוע חריג וטיפול שאינו סביר שהוענק לחולה במהלך הניתוח אשר נכנסות תחת ההגדרה של רשלנות רפואית בניתוח.

מי אמור לשאת באחריות במקרה של רשלנות רפואית בניתוח?

האחריות על מקרה של רשלנות רפואית בניתוח מוטלת על האדם אשר היה אחראי על אותה רשלנות, ולמעשה גרם לה. למשל, אם מדובר ברשלנות אשר קשורה לשימוש בחומרי הרדמה שהחולה אלרגי אליהם, הנושא באחריות יהיה הרופא המרדים. אם הרשלנות קשורה לביצוע הליך שאינו מוכר, הנושא באחריות יהיה הרופא המנתח שביצע את אותו הליך, וכן הלאה.

כך, כל פעולה רשלנית אשר בוצעה במהלך הניתוח מביאה לנשיאה באחריות של הגורם אשר ביצע אותה ואחראי לה, כאשר ישנם מקרים בהם הגורם הזה, אשר נוטל את האחריות, לא יהיה אדם אחד (לדוגמא, בניתוח אשר מבוצע על ידי מספר מנתחים או במספר אחיות שהעבירו מידע שגוי לרופאים וכדומה).

איסוף מידע רלוונטי

השלב הראשון לביצוע כאשר אתם חשים כי נפלתם קורבן למקרה של רשלנות רפואית בניתוח הוא לאסוף את כל המידע הרלוונטי לאותו מקרה. המידע הזה יכול לכלול את כל הטפסים הקשורים לניתוח ולמצב שהוביל את האדם לאותו ניתוח, עדויות, סיכומים רפואיים, חוות דעת של רופאים חיצוניים לאחר הניתוח וכיוצא באלה. כל פיסת מידע כזו יכולה לעזור בהבנה האם באמת התרחש כאן מקרה של רשלנות רפואית, ואם כן – המידע יסייע בגיבוש של התיק ובהכנה של החומר לתביעה משפטית של אותו רופא האחראי לביצוע העבירה.

פניה אל עורך דין רשלנות רפואית בניתוח בחיפה

לאחר שאספתם את כל החומר שיש ברשותכם אודות אותו מקרה של רשלנות רפואית בניתוח, הגיע הזמן לבחור עורך דין מומחה ולפנות אליו. לפני שאתם בוחרים עורך דין שכזה, חשוב מאוד לוודא כי הוא מתמחה בתחום הרשלנות הרפואית באופן ספציפי, ולבדוק כמה ניסיון יש לו בתחום. חשוב מאוד לבחור עורך דין רשלנות רפואית בחיפה אשר כבר ניהל תיקים בתחום הרשלנות הרפואית ויודע כיצד לפעול עם תיקים מהסוג הזה. ככל שיש לו יותר ניסיון בתחום, כך אתם יכולים להיות בטוחים יותר ביכולת שלו לבצע את העבודה בצורה טובה ויכולים לסמוך על כך שהוא ינהל את התיק שלכם על הצד הטוב ביותר ויוביל אותו באחוזים גבוהים יותר לתוצאה לה אתם מצפים.

כמובן, לפני שהוא יתחיל בהליך משפטי, עורך הדין יבחן היטב את התיק ויאמר לכם האם התקיימה בו רשלנות רפואית בניתוח, או שמדובר בטיפול סביר שבוצע על פי חוק. במקרה כזה, עורך הדין יציין בפניכם שאין לכם עילה לתביעה משפטית, וימנע מכם בזבוז זמן וכסף לשווא.

סבלנות היא מילת המפתח

בתיקים של רשלנות רפואית בניתוח, אנשים רבים מצפים לקבל את התוצאות ואת הפיצויים כמה שיותר מהר, במיוחד אם בעקבות הרשלנות האדם הנפגע הפך לבעל צרכים מיוחדים או שהוא זקוק לטיפולים יקרים ואין למשפחה כיצד לממן אותם. יחד עם זאת, חשוב לתת לעורך הדין לבצע את העבודה ולא לנסות ללחוץ עליו לסיים את ההליך בחופזה. אם תתפשרו מוקדם מדי, יכול להיות שתוותרו על זכויות שמגיעות לכם.

איך ממשיכים הלאה?

פעולות כירורגיות מלוות בחששות רבים ולעתים אף חששות אלו מתקיימים. במקרים בהם התקיימה רשלנות רפואית בניתוח ונגרם נזק למטופל, יש לאסוף מידע רפואי תיעודי ולהשיג חוות דעת רפואיות על מנת לחזק את טענות הנפגע בנוגע להתנהלות המזיק. עם זאת, חשוב לפנות לעורכי דין רשלנות רפואית בחיפה ולמצוא עורך דין בעל ניסיון וידע מעמיק בתחום אשר ידע להעריך את סיכויי הצלחת התיק, והחשוב מכל, לנהל את התביעה בצורה הטובה ביותר על מנת להשיג פיצויים גבוהים עבור הנפגע.