גורם עיקרי המשפיע רבות בבחירת עורך דין רשלנות רפואית בחיפה הוא שכר הטרחה אותו נדרש לשלם לעורך הדין עבור הכנת התביעה, הגשתה ועד קבלת הפיצויים המגיעים לכם.

גובה שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית בחיפה נקבע לרוב באחוזים מהפיצוי הכספי בו זוכים לאחר הגשת התביעה ופסיקת בית המשפט.

הליך הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית

ישראלים רבים סבורים כי מגיע להם פיצוי בגין רשלנות רפואית, במיוחד כיום כאשר הנושא עולה לכותרות פעם אחר פעם, ורבים מודעים לכך כי ניתן לקבל פיצוי כספי גבוה בגין הרשלנות של הגורם המטפל. עם זאת, רק עורך דין רשלנות רפואית בחיפה מקצועי בתחום הרשלנות הרפואית יכול לאמוד את סיכויי ההצלחה של התיק, וזאת לאחר עיון בחומר הרפואי, בתיעוד שהלקוח מציג בפניו ולאחר חוות דעת של מומחה.

כדאי לדעת כי שכר טרחה לעורך דין רשלנות רפואית בחיפה משתנה ממקרה למקרה. לרוב מדובר באחוז מסוים מסכום הפיצוי שמושג ללקוח לאחר דיונים בבית המשפט או במסגרת של הסכם פשרה מחוץ לכותלי בית המשפט. ראוי לציין כי ניהול הליך משפטי והגשת תביעה בגין רשלנות רפואית מחייבים מקצועיות, ידע משפטי נרחב, ניסיון עשיר בתחום ובעיקר זמן רב. במקרים מסוימים ההליך המשפטי של תביעה בגין רשלנות רפואית עשוי להתארך ולהימשך לאורך שנים, במיוחד בתיקים מורכבים בהם תובעים פיצוי כספי גבוה.

עורך הדין נוטל על עצמו סיכון גבוה מאחר והוא אינו יכול לדעת מראש מה יחליט בית המשפט והאם התיק שלו חזק דיו כדי לזכות בדיון המשפטי. מעבר לכך, גם התובע עצמו לוקח סיכון מאחר וישנם מקרים בהם בית המשפט דוחה את התביעה ומחייב את התובע לשלם את הוצאות המשפט. לכן, שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית בחיפה יחסית גבוה, שכן אחוז התגמול הנהוג בענף הוא 20%-30% מסכום הפיצוי המושג ללקוח, כאשר התשלום לעורך הדין מתבצע לרוב רק בסוף ההליך המשפטי, ולא לפני תחילת ההליך המשפטי.

הוצאות נלוות להליך הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית

לקוחות רבים פונים לעורכי דין רשלנות רפואית בחיפה כדי לקבל ייצוג משפטי ועל מנת להגיש תביעה בגין נזק גופני או נפשי שנגרם להם כתוצאה מטיפול רפואי לקוי או שגוי, אי אבחון בזמן, נכות שנגרמה כתוצאה מהליך רפואי פגום וכדומה. רבים אינם מבינים מדוע שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית בחיפה מגיע לעתים ל-30% מסך הפיצוי הכספי, לכן חשוב להבין כי עורך הדין משקיע מזמנו וממרצו בניהול התיק, עליו לייצג את הלקוח מספר פעמים בדיונים המתקיימים בבית המשפט, והוא נדרש למקצועיות ברמה הגבוהה ביותר על מנת לייצג את הלקוח ולהשיג עבורו את הפיצוי הכספי הגבוה ביותר שניתן להשיג.

בנוסף, חשוב לדעת כי יש הוצאות נלוות להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, למשל תשלום לרופא מומחה עבור חוות דעת מקצועית, כאשר בתיק מורכב יש לצרף לתביעה מספר חוות דעת, ומעבר לכך יש לשלם לרופא מומחה כדי להגיע לדיון בבית המשפט. כמו כן, יש אגרות שונות והוצאות נוספות, כך שכדאי לבקש מעורך הדין פירוט של ההוצאות השונות כדי להיערך בהתאם.

במקרים מסוימים של רשלנות רפואית ניתן לקבל פיצוי כספי בסכומים הנעים החל ממאות אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים. אם עורך הדין סבור כי הפיצוי שניתן לקבל בתיק נמוך לרוב הוא יסרב לקחת ולנהל את התיק בגלל חוסר כדאיות כלכלית עבורו. במקרים מסוימים בהם הפיצוי הכספי עשוי להגיע לסכומים נמוכים יכול הלקוח להגיש תביעה באופן עצמי בבית דין לתביעות קטנות. יש בכך סיכון מאחר ובתי דין לתביעות קטנות אינם מעוניינים לעסוק בתחום המורכב של רשלנות רפואית והם עשויים לדחות את התביעה או להמליץ לשני הצדדים להגיע להסדר ולהסכם ביניהם מחוץ לבית המשפט.

לכן, אם עורך דין רשלנות רפואית בחיפה מציין בפני הלקוח כי סכום הפיצוי הכספי נמוך והוא אינו מעוניין לקחת את התיק, כדאי לשקול את האפשרות להגיש תביעה באופן עצמי בבית דין לתביעות קטנות, אך ישנם מקרים בהם עדיף לשלוח מכתב לרופא או למוסד הרפואי ולנסות לקבל פיצוי במקום להגיע לדיונים בבית המשפט.

המלצות ומידע כיצד נקבע שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית?

שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית בחיפה משתנה בהתאם לפרמטרים שונים כגון מורכבות התיק, אומדן סכום הפיצוי שניתן להשיג, מומחיות וניסיון עורך הדין, סבירות לקבל פיצוי כספי גבוה ועוד. כאמור, שכר הטרחה המוקבל כיום הוא 20-30%, שכן ככל שעורך הדין מקצועי ומנוסה יותר בתחום הרשלנות הרפואית כך הוא ידרוש שכר טרחה גבוה יותר.

עורכי דין בתחילת דרכם בתחום הרשלנות הרפואית או עורכי דין בעלי ניסיון מועט עשויים לדרוש שכר טרחה נמוך יותר. למרות הפיתוי להוזיל את עלויות שכר טרחה עורך דין רשלנות רפואית, אתם עשויים לגלות כי מחיר זול הופך ליקר יותר מאחר ורק עורך דין מנוסה ובעל ותק בתחום יכול להשיג פיצוי כספי גבוה.